Corona salgınında spor salonları ne kadar güvenli?

Egzersiz salonları ile ilgili Covıd-19 salgını öncesi yapılan bir araştırmada buralarda ciddi mikrop alışverişinin olabildiği ve temizlik kurallarına çok dikkat edilmesi gerektiği vurgulanmıştır.

Haziran 02.2020

Egzersiz salonları ile ilgili Covıd-19 salgını öncesi yapılan bir araştırmada buralarda ciddi mikrop alışverişinin olabildiği ve temizlik kurallarına çok dikkat edilmesi gerektiği vurgulanmıştır. Buralar kapalı mekanlardır, havalandırma çok iyi de yapılsa çoğunlukla iç havanın döndürüldüğü mekanlardır. Açık havalarda olduğu kadar hava sirkülasyonunun da olmadığını göz önüne aldığımız zaman bulaşma riski açık havaya göre daha yüksek olacaktır.  Spor salonları insanların yoğun nefes alıp verdiği, yüksek sesle konuştuğu mekanlardır. Ortak kullanılan cihazların, ağırlıkların çok olduğu ortamlardır. Bu cihazlarda yoğun temizliğe dikkat edilerek, egzersiz yapanların el hijyenine dikkat etmesiyle bu risklerin azaltılabileceği düşünülüyor. 

Sık sabunla el yıkamaya ayrılmış lavaboların girişte ve salonda olması, ellerin temizleneceği alkol gibi maddeler içeren istasyonların sık aralıklarla yerleştirilmesi gerekecektir. Kullanılan aletlerin de sürekli temizlenmesi ve aralarındaki mesafenin korunması gerekecektir.  Örneğin, yanyana olan yürüme bandı, bisiklet gibi cihazlarının da  aralarının açılması, onların da sosyal mesafe kuralına uygun yerleştirilmesi gerekecektir. SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER