COVİD Aşısı Sonrası Kalp İltihabı.

Çalışma ABD askerleri arasından gelen bir çalışmadır.Çalışmada toplam 2.8 milyondan fazla mRNA aşısı sonrası sadece 23 askerde miyokardit bildirilmiş. Bunların 22’si önceden hiçbir sorunu olmayan sağlıklı kişilerken, 20’sinde 2.dozdan sonraki 4 gün içinde teşhis konmuş. 1 Ocak -30 Nisan 2021 arası yapılan aşılamalarda toplam 2.8 milyon aşının, yaklaşık 1 milyonu 2. Doz aşı ve bunun yaklaşık 450.000’i erkek askerlere yapılmış.

Haziran 30.2021

Yeni COVİD aşıları özellikle, mRNA aşıları sonrası kalp iltihabı dediğimiz miyokardit görülebiliyor. Geçen günlerde bu konuda bir haber yayınlamıştım.Dün aşı konusunda bu sorun üzerinden çekincelerini ifade eden bir arkadaşımla yaptığım konuşma sonrası bugün yine aynı konuya dönüyorum. Ülke raporlarından bağımsız önemli bir araştırmayı buraya koyuyorum.

Çalışma ABD askerleri arasından gelen bir çalışmadır. Çalışmada toplam 2.8 milyondan fazla mRNA aşısı sonrası sadece 23 askerde miyokardit bildirilmiş. Bunların 22’si önceden hiçbir sorunu olmayan sağlıklı kişilerken, 20’sinde 2.dozdan sonraki 4 gün içinde teşhis konmuş. 1 Ocak -30 Nisan 2021 arası yapılan aşılamalarda toplam 2.8 milyon aşının, yaklaşık 1 milyonu 2. Doz aşı ve bunun yaklaşık 450.000’i erkek askerlere yapılmış.

Kişilerde aktif COVİD veya başka bir hastalık saptanmamış. Erkek askerlerde kısa destek tedavilerle tedavi başarıyla tamamlanmış ya da araştırma yazıldığında tamamlanmaktaymış. 23 hastanın 16’sında şikayetler 1 haftada geçmiş.

 

Tüm hastalarda sorun kendisini göğüs ağrısı ile göstermiş, kalp testleri ve kan analizleri anormal bulunmuş. Çoğunluğun ikinci dozdan sonra problem yaşadığı hastalarda, ilk dozdan sonra problem yaşayan 3 hastada ise aşıdan 2 ay veya daha öncesinde COVİD geçirilme öyküsü varmış.

 

Dr. Genco Yücel Ne Diyor?

 

30 yaş altı genç erkeklerde kalp iltihabı mRNA aşılarından sonra olabildiğini bu raporda teyit ediyor. Bu nadir olan sorun benim anladığım anlamda yaklaşık 20.000 2. aşıda 1 gibi bir oranda görülüyor. Basit tedavilerle tedavi edilebiliyor. Bu çalışmada ölen asker olmamış. Diğer bildirilerde ölüm riski çok düşük.

Bence kolayca tedavi edilen bu sorun için COVİD aşısından vazgeçmek yanlış olacaktır. Tüm dünyayı etkisine almaya başlayan Delta varyantına karşı tek çaremiz aşılanmaktır. Kendimiz, yakınlarımız, çocuklarımız için aşılanmaya devam. Başka çaremiz yok.

 

 

 

 

 

 SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER