Çocuklarda Delta ile COVİD Artıyor, Aşılanma Çocukları da Koruyor.

ABD yetkili kurumu CDC’nin en son raporuna göre, ABD’de Ağustos 2020 ile Ağustos 2021 arasında 18 yaş altı çocuklarda kaydedilen COVİD vakaları değerlendirilmiş. Özellikle Delta varyantının dominan olduğu yaz başından, Haziran 2021’den itibaren genç ve çocuklarda vakaların belirgin arttığı görülmüş.

Eylül 06.2021

ABD yetkili kurumu CDC’nin en son raporuna göre, ABD’de Ağustos 2020 ile Ağustos 2021 arasında 18 yaş altı çocuklarda kaydedilen COVİD vakaları değerlendirilmiş. Özellikle Delta varyantının dominan olduğu yaz başından, Haziran 2021’den itibaren genç ve çocuklarda vakaların belirgin arttığı görülmüş. Özellikle Ağustos ayında çocuklarda vakalar, 12 yaş üstü aşılamanın yüksek olduğu eyaletlerde düşük kalırken, aşılamanın düşük olduğu bölgelerde çocuklarda hastalık 3.7 kat daha fazla görülmüş.

Dr. Genco Yücel Ne Diyor ?

 

Ülkemizde ve dünyada okulların açılıp, yüzyüze eğitime geçilen şu günlerde gelen bu veriler dikkat çekicidir.

 

COVİD başından beri bildiğimiz gerçek hastalığın genç ve çocuklarda hafif seyrettiği, ciddi sorun yaratmadığıdır. Ancak Delta varyant dominantı ile 18 yaş altında da hastalığın seyri değişmeye başladı. Aşılamanın önleyici hastalıktan sorun yaşamayı önlediği kadar çevremizi de koruduğunu görüyoruz. CDC’nin bu iki raporu da bunların altını çiziyor.

 

  1. Çocuklarda hastalanabiliyor ve Delta çocuklarda daha ciddi hastalık yapıyor.
  2. Başarılı aşılama kampanyaları ile aşılanmayan çocukların dahi hastalanma oranlarını düşürebiliriz.

 

Aşılamayı kendimiz için olduğu kadar, çevremiz ve sevdiklerimiz için de yaptığımızı akıldan çıkarmayalım.

 SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER