Coronavirüsün bu video ve resimlerine inanamayacaksınız.

Coronavirüsün elektron mikroskopu ile elde edilen görüntüleri inanılmaz. Kompüter katkısı ile karşımızda resim ve videolar var.

Kasım 13.2020

ABD New York Times gazetesinde Coronavirüsün mikroskop ile çekilmiş resim ve videoları yayınlandı

Coronavirüsün süper elektron mikroskop kullanılarak çekilen görüntüleri, kompüter katkısı ile inanılmaz resimlere dönüştürülmüş. Burada, dans eden bu enteresan yapılar, dünyayı esir alan minicik bir canlıya ait.

Pekin Tsinghua Üniversitesi’nden yapısal biolog Dr. Sai Li virologların katkısıyla, biogüvenlik laboratuarında kimyasallarla zararsız kılınan virüsleri, bir damladan minicik damlaya küçültmüş. Haftalar süren çalışmadan sonra elde edilen bu minicik damla dondurulduktan sonra kryo elektron mikroskopun altındaki görüntülerini, bilgisayar tekrar renkli bir şekilde oluşturmuş. Ve ortaya Dr. Li’yi de şaşırtan görüntüler çıkmış. Bir santimin milyonda biri kadar büyüklükteki virüslerin yapılarını incelemiş.

 

Dr. Genco Yücel ne diyor?

Dışındaki sivri proteinler, onların hareketleri, kendilerini vücudun savunma sistemi antikorlardan korurken kullandıkları şeker pelerinler, ve vücut hücrelerine girdiklerinde gerekirse kaçış için yarattıkları yollar. Bu resim ve videoları inceleyin bu küçük canavarın büyüleyici resim ve videolarına hiç bu kadar yakından bakmamışsınızdır.

Bu güzel heyecan verici resimlerine kanmayın. O şu anda dünyayı esir almış bir canlı, en büyük düşman!SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER