Evde COVID testi yapabileceğiz.

ABD’de yetkili düzenleyici kurum olan FDA (U.S. Food and Drug Administration) evde COVID-19 testi yapılmasına imkan veren ilk kitin kullanımına onay verdi. Lucira firmasının ‘’COVID-19 All-In-One Test Kit’’ çok hızlı sonuçlar veren ve bir defalık test kiti COVID-19’a sebep olan SARS-CoV-2 virüsünü teşhis ediyor.

Kasım 20.2020

ABD’de yetkili düzenleyici kurum olan FDA (U.S. Food and Drug Administration) evde COVID-19 testi yapılmasına imkan veren ilk kitin kullanımına onay verdi.  Lucira firmasının ‘’COVID-19 All-In-One Test Kit’’ çok hızlı sonuçlar veren ve bir defalık test kiti COVID-19’a sebep olan SARS-CoV-2 virüsünü teşhis ediyor.

 

FDA yöneticisi Dr. Stephen M Hahn kurumun pandemide test, teşhis ve tedavi metotlarını süratle kullanıma sokarak, virüsle savaşımıza ciddi destek sağladığını söylüyor.

 

‘’Lucira COVID-19 All-In-One Test Kit’’ 14 yaşından büyüklerde kişilerin kendi kendilerine burun içinden örnek almasına yardımcı oluyor.  Aynı zamanda doktor ofislerinde de kullanabilecek olan bu testte, örnek alındıktan sonra test ünitesinin içine konuyor. Maksimum 30 dakikada sonuçlar test ünitesinden okunabiliyor.

Dr. Genco Yücel ne diyor?

Günümüzde hızlı ve güvenilir test, pandemiyle başa çıkabilmek için çok önemlidir. Hastanelerin, kliniklerin önündeki kuyrukları azaltmaya yardımcı olacak bu yöntemle, pozitif kişilerin çok çabuk kendilerini karantinaya almalarını sağlayacaktır.

Aynı şekilde normale dönülmeye çalışılan zamanlarda da, uçağa otobüse binerken, restoranlara girerken, hatta ofise çalışmaya girerken bu testler pozitif kişileri çabuk seçmeye yardımcı olabilecektir.

Fiyatının da uygun olması halinde, uygun aşı ve tedavilerin sağlanmasına kadar süreci daha iyi yönetmemize yardımcı olacaktır.SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER