Maske ile MR çektirirken Dikkat Edin.

ABD’de FDA (Food and Drug Administration) kurumu hastaları MR çektirirken giydikleri maskeye dikkat etmeleri konusunda uyardı. Yakın zamanda bir hastanın yüzünün MR çektirirken yandığı konusunda bir rapor alan kurum.

Aralık 14.2020

ABD’de FDA (Food and Drug Administration) kurumu hastaları MR çektirirken giydikleri maskeye dikkat etmeleri konusunda uyardı.Yakın zamanda bir hastanın yüzünün MR çektirirken yandığı konusunda bir rapor alan kurum COVİD-19 pandemisi sırasında maske giymenin çok önemli olduğunu vurguladı. Yanma raporunda, kişinin 3 Tesla gücünde MR cihazında boyun MR incelemesi yapılan hastanın metal içeren maske giydiği ve tetkik sonrası maske şeklinde yandığı öğrenildi.

Kuruma göre bir çok kişi maskelerinin metal içerip içermediğini bilemeyebilir. Bir çok maskenin, burun kısmında bükülebilir metal kısımları gibi parçalar olabilir. Diğer bazı maskelerde ise metal nano parçacıklar veya bakır ya da gümüşle kaplanmış antimikrobik kısımlar olabilir. MR çektiren kişi emin değilse bunu MR çekilen kurumdaki görevlilerle konuşması gerekecektir.

Dr. Genco Yücel ne diyor?

MR çektirirken kurumlarda üstünüzdeki metalleri, örneğin kemerinizi, anahtarlarınızı, çıkarın uyarısı yapılır. Merkezlerde maskelere bakıldığını bugüne kadar görmedim. Ama, bundan sonra, çektirenlerin maskelerini sormaları, ya d MR çekenlerin bunu kontrol etmesi emniyetli olacaktır.SORU SORUN

Soru Sor

Soru Sor formunu doldurarak sorununuzu sorun, biz yanıtlayalım…

GÖNDER

Muayene

Muayene olmak istiyorsanız,
Muayene Formunu doldurarak bize ulaşabilirsiniz.

GÖNDER